Vörös Testőrség (Legendák)
- Rendek és szervezetek
- Rendek és szervezetek
- Vörös Testőrség (Legendák)
Red Guard | |
Általános adatok | |
---|---|
Alapító(k): | Palpatine főkancellár |
Alapítva: | YE 32 |
Megszüntetve | YE 19 (Császári Testőrség címen átalakult) |
Helyszín: | Galaktikaváros, Coruscant |
Kronológiai és politikai adatok | |
Korszak: | A Birodalom felemelkedésének kora |
Besorolás: |
|
Most már belátod? Szükséged van saját őrségre, főkancellár uram!
-Viento szenátor, Palpatine kancellárnak
A Vörös Testőrség, becenevükön a Vörösköpenyesek, testőrök elit szervezete volt, akiket Palaptine kancellár, a Galaktikus Köztársaság államfőjének védelmére képeztek ki. Az első tagjai a Szenátusi Testőrség tagjai közül kerültek be. A hűségükről és hatékonyságukról elhíresült testőrökből vörös testőröket csináltak; a Szenátusi Kommandósok - akik Szenátusi Testőrség legjobb és legbátrabb katonáinak tartottak - szintén a kancellár magán biztonsági egységébe asszimilálódtak.
A Vörös Testőrség Palpatine kancellár védelmezője volt a Klónok Háborúja előtt és alatt, ami egy galaxis méretű polgárháború volt a Köztársaság és a Független Rendszerek Konföderációja között. Miután a Köztársaság átalakult Galaktikus Birodalommá, amire YE 19-ben, a háború végén került sor, a Vörös Testőrséget a Birodalmi Császári Testőrséggé szervezte át a frissen megválasztott Palpatine császár.
Történelem
Igen, emlékszem milyen erősek voltak a Vörös Testőrök. Sokszor meggyűlt velük a bajunk.
-Kambrea
A Vörös Testőrség megalapítása nem sokkal Palpatine főkancellárrá való választása után kezdődött, YE 32-ben. Évszázadokon át a Szenátusi Testőrség, azon kívül, hogy a Galaktikus Szenátus választott tisztviselői biztonságát őrizte, a Galaktikus Birodalom államfőjének elit testőreiként is szolgált. A korrupciós vádaskodások aláásták a Szenátusi Testőrség reputációját, ami intézkedéseket indított el azért, hogy a kancellár védelmére külön egységet teremtsenek meg.
A Szenátusi Testőrség hagyományos szerepét, mint a főkancellár biztonsági szolgálatát, végül felváltották, miután néhány bérgyilkos beférkőzött soraikba, hogy megkíséreljék Palpatine meggyilkolását. Bár a cselszövést Ronhar Kim Jedi-mester intervenciója megállította, Viento szenátor éles példaként tekintette, hogy a főkancellárnak miért van szüksége a Szenátusi Testőrségtől független egységre, és hogy a végrehajtó ágazat jobb felügyeletre szorul. A végső megoldás a Vörös Testőrség megalapítása volt, egy a régi Testőrség legjobb és leghűségesebb tagjaiból kikerült katonák alakulata. Még az elit Szenátusi Kommandósokból is néhányat átfolyósítottak az új egységbe.
Ezt követően Palpatine kancellár a publikusság előtt két Vörös Testőr társaságában jelent meg, főleg a Szeparatista Krízis alatt. A Köztársaság vezetőjének és magán testőrségének látványát a Köztársaságon belüli biztonság megerősítése jeleként látták, ami egy galaktikus polgárháború szélén volt. Például mikor Palpatine Ahsoka Tano bírósági perét elnökölte, a Vörös Testőrség tagjai a pódiumon voltak vele. Annak dacára, hogy támogatták a Vörös Testőrség megalapítását, és hogy a kancellár eleinte a Szenátusi Testőrség fenntartását részesítette előnyben, mint saját védelmezői, a Vörös Testőrség mindig ellentmondásos témákat szült. Néhány szenátusi tag, köztük az alderaani Bail Prestor Organa szenátor úgy gondolta, hogy a Vörös Testőrök alkotmányellenesek, mivel a koncepciójukat egyoldalúan fogadta el a végrehajtó ágazat, és nem volt helye hivatalos törvénynek, vagy elfogadásnak a törvényhozó testület részéről. Azonban nagy részben azért, mert az ilyen vádak hajtották a Palaptine által beiktatott új biztonsági törvények megszegését, az álláspontokat ritkán hangoztatták.
A Vörös Testőrség továbbra is Palpatine főkancellár privát biztonsági erejeként és követségeként fennállt a Klónok Háborújában, amely konfliktus a Galaktikus Köztársaság elleni szeparatista lázadásból született. A Szenátusi Kommandósok, köztük a reguláris testőrök esetenként a főkancellár testőrei maradtak a háború alatt. A Klónok Háborúja vége felé, a Vörös Testőrség hírneve kettős volt a tagjai képességei iránti tisztelet, valamint a szervezetük sajátos jellemzői átjáró rejtély között. Bár a tagjait magasan képzett katonáknak nevezte meg a Jedi Rend nagymestere, Yoda, a teljes erejük és számuk titokban maradt a kívülállók számára. Mivel az Erő sötét oldala körbevette a kancellárt, a Vörös Testőrséget pedig saját titokzatos természete, a Jedi Főtanács arra gyanakodott, hogy a Sith-ek Sötét Nagyura Palpatine testőrei közé férkőzött.
A YE 19-es coruscanti csata alatt a Vörös Testőrség védte Palpatine kancellárt a kék Szenátusi Testőrök, klón katonák és Jedik mellett. A Coruscant Szenátusi Kerületének védelmébe is besegítettek Galaktikavárosban, Mace Windu Jedi-tábornok irányítása alatt. Ahogy a harcok dúltak, a Testőrség néhány tagja aggodalmát fejezte ki, mert Palaptine nem akart egy biztonságosabb helyre vonulni.
A coruscanti köztársasági győzelmet követően Palpatine kancellár felmutatta magát a Jediknek, hogy ő Darth Sidious, a rejtélyes Sith-nagyúr, akit a Tanács nem tudott felfedezni a Klónok Háborújában. A különböző vészhelyzeti jogosítványait és a Klónsereg beprogramozott hűségét felhasználta, hogy eltörölje a Köztársaságot, így ő lehet az első Galaktikus Birodalom császára. Az Új Rend alatt a régi Szenátusi Testőrséget végleg kivonták. Palpatine császár a vörösköpenyes testőreit a Birodalmi Császári Testőrség alá vonta.
Felszerelés
A főkancellár testőrei jól képzettek.
-Yoda nagymester
Bár a Vörös Testőrség a Szenátusi Testőrség sorai közül eredt, eltértek egymástól mind esztétikában, mind pedig a páncél és a felszerelés dizájnjában. A Vörös Testőrök arcfedő sisakokat hordtak, sötétített vizorral, látszólag hasonlítottak Thyrsus Sith-eket alkalmazó Napgárdistáihoz, ellenben a Szenátusi Testőrök sisakjaitól, amik szabadon hagyták az arcukat. Továbbá méteres hosszúságú erőlándzsát használtak, míg vérvörös páncélzatukat terjedelmes vörös köpenyük mögé rejtették. Az erőlándzsáik halálosnak számítottak, ez erősen ellentmondott a kék testőrök által használt kábító-pisztolyoknak.
A színfalak mögött
A Vörös Testőrség a Star Wars: A klónok háborúja televíziós sorozatban először csak az ötödik évad "A törvénytelen" című részében jelenik meg.
Megjelenések
- Jedi Quest 4
- Jedi Quest: The False Peace
- Palpatine to Separatists: Let's Talk — HoloNet News Vol. 531 48 (tartalom mára elavult; háttérlink az Archive.org-on) (Első megjelenés)
- RRM Fundraiser a Huge Success — HoloNet News Vol. 531 53 (tartalom mára elavult; háttérlink az Archive.org-on)
- Star Wars: II. rész: A klónok támadása
- Star Wars: II. rész: A klónok támadása (képregény)
- The Clone Wars: Decide Your Destiny: Crisis on Coruscant
- Köztársaság 61: Holtvágányok
- Köztársaság 63: Csapás az árnyak közül
- Jedi: Yoda
- Köztársaság 64: Vérvonalak (Visszapillantás(ok)ban jelenik meg)
- Boba Fett: Pursuit
- Star Wars: A klónok háborúja: 5. évad, 16. rész – "A törvénytelen"
- Star Wars: A klónok háborúja: 5. évad, 20. rész – "A nem megfelelő Jedi"
- Star Wars: A klónok háborúja: 6. évad, 4. rész – "Parancsok"
- Star Wars: Obsession
- A gonosz útvesztője
- Sithisis
- Star Wars: III. rész: A Sith-ek bosszúja
- Star Wars: III. rész: A Sith-ek bosszúja (képregény)
- Star Wars: Episode III Revenge of the Sith (ifjúsági regény)
- Tag & Bink: Revenge of the Clone Menace (Nem-kánon megjelenés)
- Coruscanti éjszakák I: A Jedi alkonya (Csak említve)
- Coruscanti éjszakák II: Az árnyak utcája
- Young Jedi Knights: Delusions of Grandeur (Először említve)
- Star Wars: The Force Unleashed
- Star Wars Battlefront: Elite Squadron
- Vader's Quest 2
- Vader's Quest 4
Források
- "Galactic Power Brokers” — Star Wars Gamer 10
- Star Wars: A klónok támadása - Képes Enciklopédia
- Idiosyncrasies a Wizards.com-on (eredeti cikk link, háttérlinkek az Archive.org-on) (Csak indirekt megemlítés)
- Dressing a Galaxy: The Costumes of Star Wars
- Star Wars: The Complete Visual Dictionary
- Star Wars Chronicles: The Prequels
- Evil Never Dies: The Sith Dynasties a Hyperspace-n (article) (tartalom eltávolítva a StarWars.com-ról és nem elérhető)
- Star Wars: The Official Starships & Vehicles Collection 22
- The Complete Star Wars Encyclopedia
- Galaxy at War
- Star Wars: Beware the Sith
- Star Wars: The Ultimate Visual Guide: Updated and Expanded
- "The Lawless" - The Clone Wars Episode Guide a StarWars.com-on
- Senate Guard az Encyclopedia-n (link mára elavult; háttérlink az Archive.org-on)
- Emperor's Royal Guard az Encyclopedia-n (link mára elavult; háttérlink az Archive.org-on)