Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Könyvek
Oldal:  1 2 3 ... 58 59 [60]
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
Revan
2017 március 14 kedd, 12:50
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 700
Mégis csak az Utóhatás harmadik része lesz a következő előrendelhető Star Wars regény.
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2017 március 14 kedd, 01:00

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 274
A beígért első legends könyvek mikor érkeznek kb, nem tudod?
Vissza az elejére
Vladek
2017 március 15 szerda, 03:03
Regisztrált tag #375
Regisztrált: 2014 június 22 vasárnap, 12:11
Üzenetek: 51
Revan, van valami információd arról, hogy a Rebel Rising című könyv várható-e majd a Szukitstól? Csak azért, mert ugyanúgy a young adult kategóriába esik, mint az Ahsoka vagy Az elveszett csillagok.
Vissza az elejére
Revan
2017 március 15 szerda, 04:19
Regisztrált tag #29
Az első Legendák megjelenése egy kicsit csúszik. Bürokratikus okai vannak, a jogtulaj sokat szöszmötöl a véglegesítéssel.

Rebel Rising. Valamikor év végén jöhet leghamarabb.

Vissza az elejére
Revan
2017 március 23 csütörtök, 03:32
Regisztrált tag #29
Karen Traviss: No Prisoners (Életre halálra),
Alan Dean Foster: The Approaching Storrm,
Troy Denning: Tatooine Ghost,
Timothy Zahn: Thrawn.
Ezekre a megjelenésekre lehet számítani júniustól, illetve június után. A sorrend természetesen még nem alakult ki. Az Életre halálra és a The Approaching Storrm teljesen kész van, a Tatooine Ghost fordítás alatt van.
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2017 március 27 hétfő, 09:19

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 274
Ma reggel óriási üzletet csináltam. Munka előtt szokásosan be szoktam menni a Coop-ba kajáért, és ott ki van állítva egy könyvsarok, ahol a Külső űrt árulták 990 forintért. Szerencsére még volt annyi nálam és miután megcsíptem magamat, hogy nem álmodok-e, azonnal lecsaptam rá. Köszönöm az áruházlánc "reális" árpolitikájának. Így kell kezdeni a hetet.

[ Módosítva 2017 március 27 hétfő, 11:07 ]
Vissza az elejére
Revan
2017 március 27 hétfő, 01:25
Regisztrált tag #29
Én is láttam már a Külső Űrt így leárazva.

A Szukits Kiadó által kiadott 63 Star Wars regény közül a 20 legnépszerűbb a moly.hu értékelései alapján jelenleg:
1. Maul: Vesztegzár
2. A gonosz dinasztia
3. Kenobi
4. Vérvonal
5. Sötét tanítvány
6. Darth Plagueis
7. Színvallás
8. A 66-os parancs
9. Zsivány Egyes
10. Sötét Nagyúr
11. Elveszett csillagok
12. Ahsoka
13. A pusztítás útja
14. Töréspont
15. A jövő látomása
16. Hűség
17. Coruscant
18. A gonosz útvesztője
19. A Kettő Szabálya
20. Az elveszett Sith-törzs
Vissza az elejére
Revan
2017 április 19 szerda, 02:53
Regisztrált tag #29
Végre eljött a nap. Az utolsó simítások is rendben vannak, így kirakták előrendelhetőbe a következő címeket:

Alan Dean Foster: A közelgő vihar Ez a regény A klónok támadás előzménye.

Karen Traviss: Életre halára A Klónok Háborúja animációs sorozathoz kötődő regény, a sorozat és a Thrawn-trilógia főszereplőivel.

Mindkét kötetnél a várható megjelenés: június 14.

Thrawn előrendelhető. Várható megjelenés: június 28.
Vissza az elejére
steery
2017 április 20 csütörtök, 02:14
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 195
Carrie Fisher: A hercegnő naplója (kritikám)

Nem azt kaptam ettől a könyvtől, amit vártam tőle. Jószerével semmi érdekes vagy fontos dolgot nem említett meg benne a szerző a Csillagok háborúja 1977-es forgatásáról, nyilván azért, mert az intenzív kábítószerezés (mariska, alkohol, kokain, LSD) mellékhatásaként szinte semmire sem emlékezett már belőle 40 év után. Viszont kimerítő részletességgel tárgyalja a Harrison Forddal való titkos viszonyát, sok nőies lelkizéssel, amitől egy macsó koréliai csempész nyilván a hiperűrbe ugrana kétségbeesésében. Ugyanígy egyetlen szó sem esik A birodalom visszavág, A Jedi visszatér és Az ébredő erő forgatásáról, sem az összes többi filmről, amiben még játszott életében, amit őszintén hiányoltam. Semmit sem tudunk meg az általa megformált karakterről: Leia Organa hercegnőről. Csupán arról olvashatunk hosszú fejtegetéseket, hogy Fisher hogyan viszonyult a szerepéhez, amivel láthatóan nem igazán tudott mit kezdeni sem akkor, sem később, gyakorlatilag egész életében. Végeredményben a színésznőnek vajmi kevés köze van a szereplőhöz, emberileg picit sem hasonlítanak egymásra. Nem is értem, egyáltalán miért ő kapta meg a szerepet...?

A könyv középső részét a korabeli (1977) naplóbejegyzései és versei teszik ki. Ennek a könyvnek a legértékesebb részét szerintem ezek a fiatalkori versek jelentik, amik közt akad néhány egész jól sikerült is. Persze lehet, hogy ez csak a fordító érdeme, nem Fisheré.

Végül több fejezet szól arról, milyen élmény híres sztárnak lenni, életfogytig tartó Leia hercegnőként botladozni végig az életen, egyik rajongói találkozóról a másikra járva és türelmesen vagy épp ingerülten meghallgatni az autogram vadászok és szelfiző rajongók bugyuta szövegeit, akik olyasmit látnak bele az emberbe, ami nincs ott és soha nem is volt. Viccesnek hat a téma megfogalmazása, pedig inkább egy tragédia az egész. Főleg az, ahogy Fisher a saját halálán poénkodik, ami után sokkal többet fognak majd érni az aláírt Leiás fényképei...

Egy biztos: önéletrajznak és naplónak egyaránt gyenge és hiányos ez a mű. Talán majd egyszer valaki megírja Carrie Fisher valódi önéletrajzi könyvét, ahogy a rajongók is szépen összeszedték a vukipédiára Leia Organa élettörténetét, már amit ismerünk eddig a megjelent filmek, regények, novellák és képregények alapján.
Vissza az elejére
Revan
2017 április 20 csütörtök, 07:02
Regisztrált tag #29
Tatooine Ghost, Jedi Trial, Medstar duológia: ezekre lehet még idén számítani.
Vissza az elejére
Nightmare
2017 április 21 péntek, 09:01
Regisztrált tag #1524
Regisztrált: 2016 május 03 kedd, 12:13
Üzenetek: 1
Lehet, hogy jön a TNJO sorozat magyarul? A Szukits Facebook oldalán megkérdezte valaki, hogy kiadják-e újra az X-Szárnyúak sorozatot. A Szukits azt felelte, hogy először régebbi könyveket akarnak kiadni, amik soha nem jelentek meg magyarul.
Vissza az elejére
Goten56
2017 április 21 péntek, 01:51
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 569
Nem lenne jobb, ha simán folytatnák az X-szárnyúakat?
Vissza az elejére
Revan
2017 április 21 péntek, 03:23
Regisztrált tag #29
X-szárnyúak: túl sok idő telt már el a legutolsó kötet megjelenése óta, mind rég elfogytak, így szerintem a teljes sorozat kiadása lenne célszerű.

Ahogy tudom egyelőre a magyarul meg nem jelent kötetek jönnének. Ha a távoli jövőben kapnának továbbra is engedélyt, akkor vagy a The New Jedi Order, vagy a Legacy of the Force jönne.
Vissza az elejére
Max
2017 április 22 szombat, 08:24
Regisztrált tag #105
Regisztrált: 2013 április 07 vasárnap, 02:22
Üzenetek: 3
Mind a kettő sorozat jó lenne, de a New Jedi Ordernek jobban örülnék.

Ez a Disney engedékenység amiatt van, hogy nincsenek könyvek az új trilógiához?
Ha így van, az elég nagy amatörizmus. Értem én a titkolózást, de pár írót jó előre bevonhattak volna a sztoriba, hogy legyen idejük kidolgozni könyveket. Nem mellesleg szereplők háttértörténetét.
Vissza az elejére
Darth Law
2017 április 22 szombat, 10:44

Regisztrált tag #440
Regisztrált: 2015 január 17 szombat, 03:27
Üzenetek: 246
Ha figyelted az idei SW:C-t, akkor az derült ki, hogy elkezdik feltölteni az új trilógia előtti korszakot. Jön egy Phasma könyv, ami részletesebben bemutatja a karaktert, jön egy képregény, ami összeköti a két új részt, szintén a kapitány szemszögéből.
Valamint jön egy Leia és egy Luke regény. Bár hivatalosan nem tudjuk, mikor játszódnak, a Luke regény címéből illetve, hogy az új részt felvezető Journey sorozat tagja, arra lehet következtetni, hogy a Jedi és az Erő között fog játszódni.

Nyilván Az ébredő Erő előtt nem adhattak ki olyan könyveket, amik elárulták volna a film történetét. Most, hogy ezt már nem veszélyezteti, kicsit enyhült a szorítás és elkezdik feltölteni a hézagokat.

Plusz igazából eddig sem jelent meg évente 6-10 könyv, csak a magyar kiadás csúszott meg annyira, hogy nálunk erre volt lehetőség. A Disney meg szerintem úgy van vele, hogy pénz, pénz.

[ Módosítva 2017 április 22 szombat, 10:48 ]
Vissza az elejére
Max
2017 április 22 szombat, 01:39
Regisztrált tag #105
Regisztrált: 2013 április 07 vasárnap, 02:22
Üzenetek: 3
Igen láttam a híreket, és örülök is a könyveknek, de nem is arra gondoltam, hogy konkrétan a főszereplők életéről adjanak ki könyveket, tudom az nem lehetséges még.
De mégiscsak a star wars univerzumról beszélünk, rengeteg szereplővel, ahol megjelent egy új film is, nem váratlanul, hanem elvileg jól megtervezve. Vagyis itt nem arról van szó, most kellene kitalálni mindent ami ezután lesz.

Én pont azt hiányolom, hogy eleve nem találtak ki történeteket, ezekre az időszakokra. Nyilván ahogy jön a 8. majd a 9. rész, egyre több könyv jelenhet meg.

De a koncepció hiányát jelzi (szerintem) az is, hogy előbb megtiltják a legendák kiadását, majd mégis rábólintanak.
Vissza az elejére
Goten56
2017 április 22 szombat, 05:40
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 569
Nem baj hogy a SW fénykorából is jelennek meg könyvek. Inkább örüljünk neki.
Vissza az elejére
Oldal:  1 2 3 ... 58 59 [60]  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF