Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Könyvek
Oldal:  1 2 3 ... 67 68 [69]
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
KaleeshDemiGod
2017 december 06 szerda, 11:00
Regisztrált tag #2127
Regisztrált: 2017 május 02 kedd, 07:22
Üzenetek: 51
Blade írta ...

Nem rossz dolgok ezek de a könyv címében még ott van a bolygók:D Arról is írnak sokat?Akár új ismeretleneket?

A másik kérdés most nézem a képes útmutatókat. Régen ugye az első 3-at láttam sőt a 4.-et is. De ami fura számomra,hogy a Birodalom,és a Jedi visszatérből külön nem csináltak képes enciklopédiát? Nézem most itt a neten a képeket, de egyet se látok vagy csak nálunk nem jelent meg?

A magyar címe kicsit megtévesztő. Eredetileg "The Complete Locations"-nek (Az Összes Helyszín) nevezték el, így leginkább azokon van a hangsúly, a bolygók maguk csupán másodlagosak, így jó, ha egy oldalnyi infó van róluk, de azért abból is kiderül egy-két érdekesség.
Pl. Mustafarról annyi van benne, hogy:
- a Techo Unió fennhatósága alá tartozott
- volt rajta egy Sith templom
- bányászat folyik rajta a lávában lévő fémek miatt
- van egy ikerbolygója, Jestefad (és ez milyen hatással van a Mustafarra), és egy pár szó is esik a közeli gázóriásról, a "Lefrani"ról is
- valamint hat sornyi infó is szerepel a két őshonos fajról

Viszont az átmérőjéről, keringési idejéről, holdjainak számáról nem esik benne szó (a STAR WARS The Essential Atlas-ban,ami szintén egy rendkívül információ dús kiadvány, viszont minden fontosabb bolygót elláttak ezekkel az információkkal, valamint szó esik az exportcikkekről, faji összetételről stb.), de nem csak ennél, hanem egyik bolygónál sem, így ilyen tekintetben kicsit fapadosnak nevezhető a kiadvány. Viszont annál több szó esik a helyszínekről, ami viszont kárpótol a hiányzó bolygó infókért.

"A Birodalom Visszavág" és "A Jedi Visszatér" Képes Enciklopédiákat ne is keresd, mert olyanok nem is léteznek.
Az Eredeti Trilógia mindhárom része egy könyvön, nevezetesen "STAR WARS Képes Enciklopédia" (a borítón Darth Vader arcképe van) osztozkodik. Ugyanez igaz a "Fantasztikus Gépezetek" könyvre is.
Egyedül az I., II., III., VII. Epizód és a "Zsivány Egyes" filmek kapták meg a külön köteteiket (Képes Enciklopédia/Útmutató, Fantasztikus Gépezetek/Keresztmetszetek).

Bár a "Zsivány Egyes" Fantasztikus Gépezetek/Keresztmetszetek tekintetében kicsit kakukktojás, ugyanis a kevés új jármű miatt ilyen kötet nem készült hozzá, ez a Képes Útmutató szerves részeként jelent meg.

Ja, igen. "A Klónok Háborúja Fantasztikus Gépezetek" c. kötet valamilyen oknál fogva nálunk nem jelent meg, szóval azt se keresgesd! Még mindig próbálom beszerezni, ha máshogy nem, hát angolul, de eddig nem jártam még sikerrel.
Vissza az elejére
Blade
2017 december 07 csütörtök, 09:20
Regisztrált tag #1152
Regisztrált: 2015 december 30 szerda, 03:27
Üzenetek: 62
Hálásan köszönöm az infókat. A többi Enciklopédiáról tudtam legalábbis a szukitsot követve tisztában vagyok úgy a dolgokkal:D Viszont nem tudtam,hogy a 4-5-6-ot egy könyvbe tették. Az Istenért nem jelennek meg ezek újra...Van erre esély később?
Vagy már úgy vannak vele, hogy annyi új infó gazdag könyv jelent meg gondolok itt Minden ami Star Wars, és Szereplők könyvére stb...nem látják értelmét újra kiadni.
Vissza az elejére
KaleeshDemiGod
2017 december 07 csütörtök, 08:13
Regisztrált tag #2127
Hogy van-e esély rá?
Hát, nem tudom, de szerintem egyelőre nincs.
Ha ki is adnák őket újra, akkor a Kolibri adná ki őket, szóval szerintem őket kéne erről megkérdezni.

Darth Law levelezgetett velük az (ha jól emlékszem) ifjúsági regényekkel kapcsolatban, ő pedig azt mondta, hogy segítőkészek voltak, és minden kérdésére választ kapott.

[ Módosítva 2017 december 07 csütörtök, 08:14 ]
Vissza az elejére
Blade
2017 december 08 péntek, 10:08
Regisztrált tag #1152
Lehet akkor majd utána érdeklődök akár fészen is. Köszi az infókat.
Jó lenne azért így külön is bekajálni őket.:D
Vissza az elejére
Darth Law
2017 december 08 péntek, 12:47

Regisztrált tag #440
Regisztrált: 2015 január 17 szombat, 03:27
Üzenetek: 274
Nem hiszem, hogy újra megjelennének. Már csak azért sem, mert azért akadnak bennük olyan információk, amik már nem tartoznak a kánonhoz. Gondolom ezért is adták ki inkább a fent említett kiadványokat. Úgy tudom, azok sokkal szorosabban kapcsolódnak a kánonhoz. Jelenleg az enciklopédiákat is Hidalgo nevével adják ki, vagyis ezeket is a Story Group felügyelete alá helyezték, így sokkal inkább tartoznak a kánonhoz, mint a korábbiak.

Persze rá lehet kérdezni a kiadónál, mert tényleg barátságosak, csak szerintem felesleges.

[ Módosítva 2017 december 08 péntek, 12:49 ]
Vissza az elejére
Max
2017 december 08 péntek, 02:52
Regisztrált tag #105
Regisztrált: 2013 április 07 vasárnap, 02:22
Üzenetek: 16
Goten56 írta ...

Max, a Sötét tanítványról mi a véleményed? Nem borított ki?

Nekem tetszett. De valszeg nem azért mert annyira jó könyv, hanem mert mind a 2 főszereplőt szeretem. De hogy őszinte legyek, sok részletre nem emlékszek belőle.
Viszont most olvasom a Phasma könyvet, és bár eleinte nem sokat fűztem hozzá, kifejezetten hangulatosnak tűnik (eddig). Most a 200. oldal körül járok.
Vissza az elejére
Goten56
2017 december 08 péntek, 03:25
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 586
Én azért nem merem elolvasni, mert a két kedvencem nevén futnak a főszereplők. A Phasma viszont tervben van, eddig elég jókat írnak róla mindenhol.
Vissza az elejére
Attila2
2017 december 08 péntek, 03:49
Regisztrált tag #1937
Regisztrált: 2017 január 10 kedd, 06:16
Üzenetek: 101
Pedig tehetnél vele egy próbát,mert a kapcsolatuk alakulása fantasztikus.
Vissza az elejére
Blade
2017 december 09 szombat, 12:04
Regisztrált tag #1152
Darth Law írta ...

Nem hiszem, hogy újra megjelennének. Már csak azért sem, mert azért akadnak bennük olyan információk, amik már nem tartoznak a kánonhoz. Gondolom ezért is adták ki inkább a fent említett kiadványokat. Úgy tudom, azok sokkal szorosabban kapcsolódnak a kánonhoz. Jelenleg az enciklopédiákat is Hidalgo nevével adják ki, vagyis ezeket is a Story Group felügyelete alá helyezték, így sokkal inkább tartoznak a kánonhoz, mint a korábbiak.

Persze rá lehet kérdezni a kiadónál, mert tényleg barátságosak, csak szerintem felesleges.

Áh...na pont most kezdtem el gyűjteni mindent ami Kánon könyv. Így ezek után nem csoda,hogy nem erőltetik a dolgot. Viszont akkor az eddigi Képes Enciklopédia amik most nem rég jöttek ki mint a Kánonhoz tartoznak igaz? Gondolok itt Star Wars 100 jelenetben meg hasonlók....
Vissza az elejére
Goten56
2017 december 09 szombat, 11:14
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 586
Előbb vagy utóbb úgyis ráveszem magam. Aztán lesz ami lesz.
Vissza az elejére
KaleeshDemiGod
2017 december 09 szombat, 01:34
Regisztrált tag #2127
Blade írta ...

Darth Law írta ...

Áh...na pont most kezdtem el gyűjteni mindent ami Kánon könyv. Így ezek után nem csoda,hogy nem erőltetik a dolgot. Viszont akkor az eddigi Képes Enciklopédia amik most nem rég jöttek ki mint a Kánonhoz tartoznak igaz? Gondolok itt Star Wars 100 jelenetben meg hasonlók....

Csak az első 6 film van benne, így leginkább az azokhoz kapcsolódó információk találhatóak benne. (adott jelenetben kik szerepelnek, hol játszódik, ha van, milyen jármű tűnt fel stb.) Van benne egy pár TCW-hez köthető infó is (amiket én kis post-it cetlikkel "semmissé tettem"), meg pár színfalak mögött is.

Pl.: a Mustafarhoz készült makett 6*9m-es, a láva pedig egy methocel nevű anyah és víz keverékéből készült, amihez macskaalmot adtak, hogy darabos legyen a kinézete, az egészet pedig alulról világították meg.

Vannak benne érdekes dolgok, főleg a kulisszák mögötti dolgokra gondolok, viszont a két oldalas képek, (jó pár képnél rendkívül szembeötlő), eléggé homályos (az eredeti kiadásában is így jelent meg, szóval ez nem a kiadó sara), így ez valamennyire levesz az "élvezet" értékéből.
Leakciózva megéri (én is úgy vettem), de az előbb említett ok miatt, a teljes árat nem éri meg.

Kánonhoz a következő enciklopédiák tartoznak (tudomásom szerint):
- A Klónok Háborúja - Rajongói Kézikönyv (ha jól tudom az, de az is lehet, hogy időközben változtattak ezen)
- 100 Jelenetben (I-VI. Epizód)
- Szereplők Nagykönyve + Szereplők Nagykönyve 1.5
- Lázadók Képes Útmutató
- Az Ébredő Erő Képes Útmutató
- Az Ébredő Erő Fantasztikus Keresztmetszetek
- Az Ébredő Erő Világa
- Zsivány Egyes Képes Útmutató
- Bolygók és Helyszínek (I-VII. Epizód)
- Rohamosztagosok - A Páncél Mögött
- Az Utolsó Jedik Képes Útmutató (Dec. 17.)
- Az Utolsó Jedik Fantasztikus Keresztmetszetek (Dec. 17.)
Vissza az elejére
KaleeshDemiGod
2017 december 09 szombat, 01:41
Regisztrált tag #2127
A héten végre megérkezett "A mandalóri Páncél"t tartalmazó csomagom, így össze tudtam hasonlítani a régi kiadással. Ezzel kapcsolatban a következő észrevételeim lennének:
- borító aljából (gondolom a Legendák felirat betoldása miatt miatt) a kép aljából kb. 1cm-nyi hiányzik
- a hátsó borítón látható "Mos Espa+Slave I" alig látszik
- a fordítást ugyanaz a Békési József végezte, aki az első kiadás fordítását is készítette
- az összehasonlított részek alapján, a fordítás kb. 98%-ban megfelel az eredetivel, oldalanként csak pár szó eltérés van
Vissza az elejére
Blade
2017 december 09 szombat, 07:47
Regisztrált tag #1152
'' "A mandalóri Páncél"t tartalmazó csomagom''

Pontosabban mi lenne ez?
Vissza az elejére
Max
2017 december 10 vasárnap, 07:54
Regisztrált tag #105
Regisztrált: 2013 április 07 vasárnap, 02:22
Üzenetek: 16
És kicsit élesebb a borítója. Nekem tetszik, pedig gondolkoztam rajta, hogy nem veszem meg, mert minek kettő, de nem bántam meg.
Vissza az elejére
KaleeshDemiGod
2017 december 10 vasárnap, 11:47
Regisztrált tag #2127
@Blade: azzal csak a Szukitsos előrendelői csomagomra utaltam (Phasma+Mandalóri Páncél+Tarkin).

@Max: én is gondolkodtam rajta, de aztán arra jutottam, hogy a Trilógia egy egységes méretben csak jobban néz ki, mintha egy kisebb és 2 közepes könyv lenne egymás mellett.
Az első változatot még 800 Ft-ért sikerült tavaly, valamikor kora tavasszal beszereznem, szóval sokat "nem vesztettem rajta".
Vissza az elejére
Revan
2017 december 10 vasárnap, 07:30
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 782
Érdekes. Valószínűleg utólag mégis sikerült elérniük a fordítót és rendezni vele a dolgokat.
Vissza az elejére
Oldal:  1 2 3 ... 67 68 [69]  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF