Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Könyvek
Oldal:  1 [2] 3 ... 59 60 61
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
PAVideoStudio
2013 szeptember 09 hétfő, 02:43

Regisztrált tag #107
Regisztrált: 2013 április 09 kedd, 12:18
Üzenetek: 903
Mekkora fail, hogy Artuval reklámozza a Kiadó a Válaszutakat.

Vissza az elejére
Weboldal
PAVideoStudio
2013 október 04 péntek, 11:34

Regisztrált tag #107
Amikor egy éve olvastam a Sötét erőket fel nem fogtam, hogy mi ez az elején. Ma olvastam, hogy mire reagáltak így a tengerentúlon: Ed Fisher Han Solo nomádjai hamisítványra.

Ed Fischer Gáspár András írói álneve? Dale Avery pedig Nyulászi Zsolté?

Ti amúgy levágtátok ezt anno amikor olvastátok a Thrawn-trilógia második kötetét?

A magyar olvasókhoz

Minden cég életében akadnak olyan pillanatok, amikor a vezetés számvetésre kényszerül, s a megtett útra visszatekintve elvi döntést hoz: hogyan tovább? Ilyen számvetésre késztetnek bennünket most a Magyarországról érkező információk. Örömmel és elégedettséggel tölt el valamennyiünket a Csillagok háborúja-sorozat sikere, különös tekintettel a tényre, hogy a kötetek röviddel a világpremier után eljutnak a mítosz tőlünk ily nagy távolságban élő rajongóihoz. Örömmel tölt el bennünket a bizonyosság, miszerint a STAR WARS embléma az önök hazájában is kivívta magának azt a megbecsülést, melyet világszerte élvez – le kell szögeznünk azonban, hogy George Lucas teremtette univerzumban játszódó kozmikus mese újabb két valódi fejezetének szerzője Timothy Zahn, s tőle várható az egyetlen jogosított harmadik epizód is, melynek megjelenési ideje egyelőre bizonytalan. Óvakodom e hasábokon reklámtevékenységet folytatni egy bizonyos magyarországi vállalkozás silány terméke érdekében – remélem, amúgy hiába tenném, hisz mint a minőséget és üzleti tisztességet egyaránt szem előtt tartó magyar partner, a Valhalla Páholy Kft. képviselőitől megtudhattuk, a "konkurens kötet" kiállítása és nívója önmagáért (önmaga ellen) beszél –, annyi azonban mindenképp megjegyzésre kívánkozik, hogy a világsikerű filmek és regények alkotói elhatárolják magukat a néven nem nevezendő (s bízvást könnyen feledhető) hamisítványtól. A félreértések elkerülése érdekében leszögezzük továbbá, hogy cégünk minden szükséges lépést megtett, és a jövőben is megtesz az emberi képzelet e csodavilága, és az érdeklődő olvasók védelmében.

1992. július 16.
Joan R. Halloway

A Lucasfilm Limited Nemzetközi Jogi Osztályának vezetője

Vissza az elejére
Weboldal
Revan
2013 október 05 szombat, 12:11
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 707
Szerintem inkább A Jedi Hatalma című könyvről beszélnek, mely szintén magyar hamisítvány és A Birodalom örököseit folytatja.
Gáspár András és Nyulászi Zsolt egy kicsit később készítették el a Han Solo hamisítványaikat. Azt hallottam, hogy a Valhalla utólag kifizette a Lucasfilmnek a a Han Solo könyvekért a jogdíjat.
Vissza az elejére
PAVideoStudio
2013 október 22 kedd, 11:32

Regisztrált tag #107
Aki olvasta a Válaszutakat, tudna válaszolni a vonatkozó témában a spoiler fül mögötti utolsó kérdésre, és az egyébként utolsóra?

Előre is köszi.
Vissza az elejére
Weboldal
Dengar
2013 október 22 kedd, 11:39
Regisztrált tag #20
Regisztrált: 2013 február 13 szerda, 09:49
Üzenetek: 88
Nekem is lenne egy kérdésem,a méghozzá Republic Commando-val kapcsolatba.
Nem tudom ki,hogy van vele,de nekem egész megtetszettek ezek a regények.Igaz még csak az elsőt olvastam( ami nem sikeredett olyan izgalmasra,viszont jó felvezetése volt a sorozatnak),és a második könyv közepénél tartok( ami már most izgalmasabb,komolyabb,bensőségesebb...),de már a harmadik részre is kíváncsi vagyok,mi is fog történni hőseinkkel.
Aztán ott van a 66-os Parancs,amit a legjobban várok ! És el is érkeztem a kérdésemhez Írjátok meg légyszi,hogy mi a véleményetek a borítóról ? Valahogy próbáljátok megértetni velem,hogy miért jó,szép,vagy mi tudom én a két hivatalos verzió ? Hozzáteszem Nekem idáig mindegyik fedlap bejött,a Színvallás-é talán a legjobban.
Ha van kedvetek azt is megírhatnátok,hogy Ti melyik hivatalos borítót választanátok a 66-os Parancsnak ?
Előre is köszönöm
Vissza az elejére
Attila
2013 október 23 szerda, 11:53

Regisztrált tag #45
Regisztrált: 2013 február 15 péntek, 06:41
Üzenetek: 84
A másik borító jobb.
Vissza az elejére
PAVideoStudio
2013 október 23 szerda, 11:53

Regisztrált tag #107
Dengar írta ...

Írjátok meg légyszi,hogy mi a véleményetek a borítóról ? Valahogy próbáljátok megértetni velem,hogy miért jó,szép,vagy mi tudom én a két hivatalos verzió ? Hozzáteszem Nekem idáig mindegyik fedlap bejött,a Színvallás-é talán a legjobban.
Ha van kedvetek azt is megírhatnátok,hogy Ti melyik hivatalos borítót választanátok a 66-os Parancsnak ?
Előre is köszönöm

Már anno a Színvallásnál is írtam, hogy az Order 66-hez az original jobb lenne, mint a paperback, vagyis a jelenlegi a ferde címmel. A Kiadónál 19 személynek (velem együtt) az original tetszik, 5-nek a jelenlegi, paperback és ugyancsak 5-nek Kira verziója.

A jelenlegi, paperback a következők miatt nem tetszik: ferde és túl nagy a cím, a színek túl élénkek - a történet pedig nem mulatságos -, a New York Times Bestseller felirat se kéne.

Az original sokkal jobb lenne, mert szerintem jobban passzol a többi 3 kötethez, a sisak T-je világít és tükröződik benne a pusztítás (ami gondolom lesz a történetben) és vércseppek vöröslenek rajta, mondjuk az angol kiadáshoz képest igazítani kell rajta. Úgy, mint az eddigieknél, föntről lefelé haladva: STAR WARS, Pepublic Commando, A 66-os parancs , alul az állnál pedig Karen Traviss.

Kira, a te verziód is jó lett, de azzal tudok egyetérteni, aki azt írta, hogy "csak ha már kommandósokról szól a könyv, akkor a borítón is kommandós legyen", biztos van vmilyen jogi dolog, ami nem tenné lehetővé, hogy a hivatalos borítókon kívülit rakjanak rá.
Vissza az elejére
Weboldal
Revan
2013 október 28 hétfő, 05:30
Regisztrált tag #29
Az amerikaiak indítottak egy szavazást. Melyik a legjobb SW könyvsorozat?
Eddig elég érdekes az állás.
[Linkelt tartalom]
Vissza az elejére
Kira
2013 október 28 hétfő, 05:45

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 854
Mi az érdekes benne?
Darth Bane
Republic Commando
The Old Republic

teljesen korrekt. Oké az utána való clone wars az nemtom mit keres ott, bár ugye nagyon nyomatják a Klónháborúk időszakát. A több meg mind1, bár elég szoros a mezőny, szóval ez még bőven fog változni.
Vissza az elejére
Weboldal
Revan
2013 október 28 hétfő, 06:04
Regisztrált tag #29
Abból a szempontból érdekes, hogy jelenleg pl. nem a Thrawn, vagy az X-szárnyúak áll az első helyen, helyeken.
A Clone Wars esetében elég népszerű a Shatterpoint, a Yoda: Sötét találkozó és Medstar duológia is. Sajnos nincs külön kategóriája a Dark Lord trilógiának (A gonosz útvesztője, A Sith-ek bosszúja, Sötét Nagyúr), ezért lehetséges, hogy akik ezeket kedvelik a Clone Wars-ra nyomtak.
Érdekes megfigyelni, hogy míg elég sokan szavaztak a TNJO-ra, addig a folytatásokra jóval kevesebb szavazat érkezett. Pl. a Dark Nestre egyáltalán nem. Jelenleg a Legacy of the Force-ra mindössze 12-en, a Fate of the Jedi-re mindössze 7-en.
Vissza az elejére
Kira
2013 október 28 hétfő, 07:21

Regisztrált tag #1
Elég gyorsan változik, most ránéztem és már a Republic Commando vezet és lehet mire te elolvasod ezt és ránézel megint, már megint a Bane fog. Szóval félállapot alapján kár megítélni.

[ Módosítva 2013 október 28 hétfő, 07:22 ]
Vissza az elejére
Weboldal
PAVideoStudio
2013 október 28 hétfő, 08:35

Regisztrált tag #107
Amikor elindult, a Darth Bane-trilógiára szavaztam, viszont most lehet, hogy a TOR-ra voksolnék, vagy nem is...a Jedi Prince-ra, arról ódákat zengenek mindenhol
Vissza az elejére
Weboldal
Dengar
2013 október 28 hétfő, 09:45
Regisztrált tag #20
Regisztrált: 2013 február 13 szerda, 09:49
Üzenetek: 88
Nagyon szoros
Vissza az elejére
Bence
2013 október 29 kedd, 09:27
Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2013 március 23 szombat, 08:35
Üzenetek: 279
engem az NTJO érdekel a legjobban, szóval így látatlanban, de arra nyomtam:D
Vissza az elejére
Attila
2013 október 29 kedd, 02:05

Regisztrált tag #45
Regisztrált: 2013 február 15 péntek, 06:41
Üzenetek: 84
Csak a Bane!
Vissza az elejére
PAVideoStudio
2013 november 23 szombat, 11:06

Regisztrált tag #107
A Színvallás borítója nektek is matt, vagy csak nekem hiányzik róla az a fólia, amitől úgy csillogtak az eddigi idei könyvek?
Vissza az elejére
Weboldal
The Medium
2013 november 24 vasárnap, 10:50
Regisztrált tag #230
Regisztrált: 2013 július 22 hétfő, 12:41
Üzenetek: 176
Nekem is matt, de nem tudom, hogy ez tetszik-e pontosan nekem, vagy nem, mert mint anyag, jobban bejön, de hiányzik a SW borítók csillogása a polcomon
Vissza az elejére
Revan
2013 november 29 péntek, 02:45
Regisztrált tag #29
Egy évben 6-7 SW könyv jelenik meg. Szerintetek ez elég, vagy legyen még több?
Vissza az elejére
Bence
2013 november 29 péntek, 03:14
Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2013 március 23 szombat, 08:35
Üzenetek: 279
Szerintem erre mindenkinek ugyan az a válasza )
Vissza az elejére
Kira
2013 november 29 péntek, 03:14

Regisztrált tag #1
Egy részről lehetne több, hisz a magyar Star Wars kiadás nagyon le van maradva az angolhoz képest.
Másrészről... még ezt a 6-7 könyvet is alig bírom pénzügyileg, így hogy a régebbieket is be kell szerezni. Szóval felőlem lehet több, de akkor legyen olcsóbb, vagy ne 1.000 forint legyen a szállítási költség.
Vissza az elejére
Weboldal
Oldal:  1 [2] 3 ... 59 60 61  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF