Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Ahsoka
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
PAVideoStudio
2016 október 28 péntek, 03:48

Regisztrált tag #107
Regisztrált: 2013 április 09 kedd, 12:18
Üzenetek: 917
Adatlap: [Részletek...]
Ahsoka azt hitte, hogy az ő háborújának már vége. De az igazi harc csak most kezdődik...
Ahsoka Tano, Anakin Skywalker hűséges tanítványa valaha egész életét a Jedi Rend szolgálatának akarta szentelni. Egy megrázó árulás után azonban elfordult a Rendtől, hogy a saját útját járja. Úgy hitte, számíthat Anakinra és a többi Jedire, ha szüksége lesz rájuk.
Vissza az elejére
Weboldal
steery
2016 december 21 szerda, 12:26
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 212
Szomorúság, magány, dráma és némi humor jellemzik ezt a jól megírt, bár a kelleténél kicsit rövidebb könyvet, azt meséli el, hogyan bujkált Ahsoka Tano a galaxis peremén, majd csatlakozott a lázadókhoz. Nekem tetszett, vannak benne nagy pillanatok, meg elnagyolt, összecsapott jelenetek is, amiken még dolgozni kellett volna.

A 149. oldalon Miara tévedésből Ahsokának szólítja Ahsokát, nem Ashlának, ahogy ismeri.

Egy komoly hiba, hogy Ahsoka minden további nélkül kiveszi az inkvizítor kardjából a kristályokat és beszereli a saját fegyverébe, mire azok maguktól tulajdonságot váltanak és vörös helyett fehér fénnyel kezdenek világítani. Később meg azt állítja, hogy megtisztította őket valahogy, bár ennek a rituáléja teljesen kimaradt a jelenetből.

A 313. oldalon az áll, hogy a lázadók A-szárnyúakat vetnek be. Csakhogy ez a történet a birodalom megalakulása után alig két-három évvel játszódik, míg a Lázadók animációs sorozat tizenöt-tizennyolc évvel. Ráadásul az A-szárnyúakat eredetileg csak a yavini csata után kezdték gyártani és hadrendbe állítani. De az újabb szerzők valami okból egyre korábbra és korábbra teszik a megjelenésüket, nem törődve ilyen apróságokkal.

A 320. oldalon Tantive III. szerepel, csakhogy ilyen hajója nem volt Organának. Mivel a Tantive IV. nem sorszámot jelent a név után, hanem a név része.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 10 kedd, 01:57
Regisztrált tag #1807
Regisztrált: 2016 október 13 csütörtök, 09:21
Üzenetek: 88
Azt reméltem hogy egészen a Rebels-ig elmegy a könyv. Mármint a Herával történő kapcsolatfelvételig, de így is nagyon jó volt.
Tetszettek a fénykard természetéről szóló bekezdések, szívesen olvastam volna még többet erről.
Valamiért az a gyanúm hogy az Ilumból lett a Starkiller bázis. Adtak ki pár hónapja egy frissített galaxis-térképet, és ott szinte egy helyen van a két bolygó. A vörös lézerre meg az a magyarázat, hogy "megerőszakolták" az egész bolygót.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 10 kedd, 06:48
Regisztrált tag #1807
@steery

Amúgy mire alapozod azt hogy az A-szárnyúakat a yavini csata után kezdték gyártani?
Mert a legendákban lévő infók már irrelevánsak.
Vissza az elejére
Kira
2017 január 12 csütörtök, 09:55

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 858
steery minden infóját a legendákra alapozza és nála az ilyen infók alapot képeznek a kánonhoz, csak nem érem fel ép ésszel, hogy miért.
Vissza az elejére
Weboldal
owokaleyo1992
2017 január 14 szombat, 05:24

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 285
@steery: Az új kánonban a 3. és a 4. részben látott kotéliai korvett nem ugyanaz, de mindkettő Organáé volt. Az előbbi a Tantive III-as, a másik pedig a Tantive IV-es.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 14 szombat, 11:52
Regisztrált tag #1807
Most néztem utána. Az ep3-as kék korvett a legendákban még Sundered Heart, de a kánonban már Tantive III.
Vissza az elejére
Revan
2017 február 01 szerda, 03:00
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 749
Emily Kate Johnston: Ahsoka
Johnston ifjúsági regénye az első oldalakon még nem tetszett annyira, aztán egyre jobb és jobb lett, végül pedig mát letenni is nagyon nehéz volt. A könyv a fiatal felnőtteket megcélzó ifjúsági regény. A szövegen ez elég jól tetten érhető. Sokszor nagyon egyszerű és rövid megfogalmazásokkal találkozhatunk, mégis Emily valami fantasztikusan le tudta írni a szerepelők gondolatait és érzelemvilágát. A cselekmény eleinte nehezen és lassan indul, de hamar felpörög. Az írónő nagyon jól bemutatja a száműzetésben élő Ahsoka Tano életét, a Raada holdjának világát. A Raada egy egyszerű mezőgazdasági világ, mégis sikerült izgalmasan ábrázolni. A mellékszereplő telepeseket hamar megkedveltem. A közjátéknak beillő apró részek is nagyon tetszettek.

Egy évvel járunk A Sithek bosszúja eseményei után. Ahsoka előbb a Thabeskán, majd a Raadán próbál meg új életet kezdeni. A birodalmi erők kegyetlenkedései felett nem tud szemet hunyni, ezért összefog a helyi telepesekkel és megpróbál tenni valamit. A gond csak ott van, hogy a Hoban vezette csapat túl keményen odavág a birodalmiaknak, akik alaposan visszavágnak. Ahsoka egy időre kénytelen lelépni. Örültem, hogy végre bevontak a történetben egy inkvizítort is. Ahsoka és a Hatodik Fivér összecsapása nagyon emlékezetes lett, főleg mivel az összecsapás során az ifjú togruta Jedinek nem volt fénykardja sem. Bail Organa és R2 feltűnésének is kifejezetten örültem. A telepesek közül főleg Kaeden, Miara, Neera, Selda és Vartan voltak nagyon megkedvelhető karakterek. Hedala Fardi további sorsára még kíváncsi lennék. Ahogy Ahsoka megszerezte a fénykardjába illő kristályokat szintén a kedvenc jeleneteim között van. Érdekes, amit a fénykardokról írtak. A múltbéli visszaemlékezések rövidek, de ütősek.

A könyv elnyerte a tetszésemet. Valahogy azt éreztem, hogy ezt még bőven lehetne folytatni és remélem, hogy lesz is folytatás. Talán a Jedi-növendék kötetek óta nem olvastam ilyen jó SW ifjúsági regényt. Akár kezdő SW olvasóknak is merem ajánlani. Ötös, bekerült a kedvencek közé.
Vissza az elejére
Doran Krotan
2017 február 01 szerda, 04:11
Regisztrált tag #1703
Regisztrált: 2016 augusztus 15 hétfő, 12:20
Üzenetek: 24
Nem egész egy hete olvastam el a könyvet, és nagyon tetszett.
Jó volt látni, hogy amit leírnak valamiről egy könyvbe, azt nem felejtik el később. Arra gondolok, hogy az Ilumot pont úgy bányásszák, ahogy a Gorse holdját az Új hajnalban. Tehát ebben biztos részt vett Denetrius Vidian.
A Halálcsillag egyébként miért nem pirosan lő?

Az még egy kicsit furcsa volt, hogy a Birodalomnak dolgozó Jenneth Pillar szinte semmit nem tett, ő már szerepelt máshol is?
Vissza az elejére
Goten56
2017 február 01 szerda, 10:11
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 574
Nem terveztem elolvasni, mert ez TCW folytatás, ráadásul még ifjúsági is, de annyian dicsérik, hogy talán teszek veke egy próbát.
Vissza az elejére
Revan
2017 február 02 csütörtök, 11:38
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 749
Jenneth Pillar: úgy tudom, hogy máshol még nem szerepelt.
Vissza az elejére
mgabor27
2017 április 30 vasárnap, 01:16
Regisztrált tag #988
Regisztrált: 2015 november 22 vasárnap, 11:12
Üzenetek: 71
Nagyon kellemes és jó olvasmány, nagyon tetszett! Ahhoz képest, hogy ifjúsági, nem igazán éreztem "lebutítottnak" a történetet, és rendkívül évezhető. Szabályosan magával ragadt, ahogy a Raadának, ennek a távoli kis holdnak a lakói miként keverednek bele a romlott nagypolitikába, és válnak a rendszer áldozataivá, és hogy miként is lesz részese ezeknek az eseményeknek az egykori jedi padawan, aki ugyan megpróbál nyugodt, visszavonult életet élni, de a múltja, az értékei, egész egyszerűen nem engedik, hogy megengedje magának ezt...már csak azért sem, mert valahol a lelke mélyén, valójában élvezi, ha az események forgatagába kerül, és segíthet másokon.

Az eddigi kedvenc kánon regényem, bár tény, eddig nem sokat olvastam el (Sötét tanítvány, Utóhatás, Adósság, Sith nagyurak, Tarkin).

Spoiler:

[ Módosítva 2017 április 30 vasárnap, 01:18 ]
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF