Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Ahsoka
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
PAVideoStudio
2016 október 28 péntek, 03:48

Regisztrált tag #107
Regisztrált: 2013 április 09 kedd, 12:18
Üzenetek: 894
Adatlap: [Részletek...]
Ahsoka azt hitte, hogy az ő háborújának már vége. De az igazi harc csak most kezdődik...
Ahsoka Tano, Anakin Skywalker hűséges tanítványa valaha egész életét a Jedi Rend szolgálatának akarta szentelni. Egy megrázó árulás után azonban elfordult a Rendtől, hogy a saját útját járja. Úgy hitte, számíthat Anakinra és a többi Jedire, ha szüksége lesz rájuk.
Vissza az elejére
Weboldal
steery
2016 december 21 szerda, 12:26
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 184
Szomorúság, magány, dráma és némi humor jellemzik ezt a jól megírt, bár a kelleténél kicsit rövidebb könyvet, azt meséli el, hogyan bujkált Ahsoka Tano a galaxis peremén, majd csatlakozott a lázadókhoz. Nekem tetszett, vannak benne nagy pillanatok, meg elnagyolt, összecsapott jelenetek is, amiken még dolgozni kellett volna.

A 149. oldalon Miara tévedésből Ahsokának szólítja Ahsokát, nem Ashlának, ahogy ismeri.

Egy komoly hiba, hogy Ahsoka minden további nélkül kiveszi az inkvizítor kardjából a kristályokat és beszereli a saját fegyverébe, mire azok maguktól tulajdonságot váltanak és vörös helyett fehér fénnyel kezdenek világítani. Később meg azt állítja, hogy megtisztította őket valahogy, bár ennek a rituáléja teljesen kimaradt a jelenetből.

A 313. oldalon az áll, hogy a lázadók A-szárnyúakat vetnek be. Csakhogy ez a történet a birodalom megalakulása után alig két-három évvel játszódik, míg a Lázadók animációs sorozat tizenöt-tizennyolc évvel. Ráadásul az A-szárnyúakat eredetileg csak a yavini csata után kezdték gyártani és hadrendbe állítani. De az újabb szerzők valami okból egyre korábbra és korábbra teszik a megjelenésüket, nem törődve ilyen apróságokkal.

A 320. oldalon Tantive III. szerepel, csakhogy ilyen hajója nem volt Organának. Mivel a Tantive IV. nem sorszámot jelent a név után, hanem a név része.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 10 kedd, 01:57
Regisztrált tag #1807
Regisztrált: 2016 október 13 csütörtök, 09:21
Üzenetek: 43
Azt reméltem hogy egészen a Rebels-ig elmegy a könyv. Mármint a Herával történő kapcsolatfelvételig, de így is nagyon jó volt.
Tetszettek a fénykard természetéről szóló bekezdések, szívesen olvastam volna még többet erről.
Valamiért az a gyanúm hogy az Ilumból lett a Starkiller bázis. Adtak ki pár hónapja egy frissített galaxis-térképet, és ott szinte egy helyen van a két bolygó. A vörös lézerre meg az a magyarázat, hogy "megerőszakolták" az egész bolygót.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 10 kedd, 06:48
Regisztrált tag #1807
@steery

Amúgy mire alapozod azt hogy az A-szárnyúakat a yavini csata után kezdték gyártani?
Mert a legendákban lévő infók már irrelevánsak.
Vissza az elejére
Kira
2017 január 12 csütörtök, 09:55

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 851
steery minden infóját a legendákra alapozza és nála az ilyen infók alapot képeznek a kánonhoz, csak nem érem fel ép ésszel, hogy miért.
Vissza az elejére
Weboldal
owokaleyo1992
2017 január 14 szombat, 05:24

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 264
@steery: Az új kánonban a 3. és a 4. részben látott kotéliai korvett nem ugyanaz, de mindkettő Organáé volt. Az előbbi a Tantive III-as, a másik pedig a Tantive IV-es.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 14 szombat, 11:52
Regisztrált tag #1807
Most néztem utána. Az ep3-as kék korvett a legendákban még Sundered Heart, de a kánonban már Tantive III.
Vissza az elejére
Revan
2017 február 01 szerda, 03:00
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 676
Emily Kate Johnston: Ahsoka
Johnston ifjúsági regénye az első oldalakon még nem tetszett annyira, aztán egyre jobb és jobb lett, végül pedig mát letenni is nagyon nehéz volt. A könyv a fiatal felnőtteket megcélzó ifjúsági regény. A szövegen ez elég jól tetten érhető. Sokszor nagyon egyszerű és rövid megfogalmazásokkal találkozhatunk, mégis Emily valami fantasztikusan le tudta írni a szerepelők gondolatait és érzelemvilágát. A cselekmény eleinte nehezen és lassan indul, de hamar felpörög. Az írónő nagyon jól bemutatja a száműzetésben élő Ahsoka Tano életét, a Raada holdjának világát. A Raada egy egyszerű mezőgazdasági világ, mégis sikerült izgalmasan ábrázolni. A mellékszereplő telepeseket hamar megkedveltem. A közjátéknak beillő apró részek is nagyon tetszettek.

Egy évvel járunk A Sithek bosszúja eseményei után. Ahsoka előbb a Thabeskán, majd a Raadán próbál meg új életet kezdeni. A birodalmi erők kegyetlenkedései felett nem tud szemet hunyni, ezért összefog a helyi telepesekkel és megpróbál tenni valamit. A gond csak ott van, hogy a Hoban vezette csapat túl keményen odavág a birodalmiaknak, akik alaposan visszavágnak. Ahsoka egy időre kénytelen lelépni. Örültem, hogy végre bevontak a történetben egy inkvizítort is. Ahsoka és a Hatodik Fivér összecsapása nagyon emlékezetes lett, főleg mivel az összecsapás során az ifjú togruta Jedinek nem volt fénykardja sem. Bail Organa és R2 feltűnésének is kifejezetten örültem. A telepesek közül főleg Kaeden, Miara, Neera, Selda és Vartan voltak nagyon megkedvelhető karakterek. Hedala Fardi további sorsára még kíváncsi lennék. Ahogy Ahsoka megszerezte a fénykardjába illő kristályokat szintén a kedvenc jeleneteim között van. Érdekes, amit a fénykardokról írtak. A múltbéli visszaemlékezések rövidek, de ütősek.

A könyv elnyerte a tetszésemet. Valahogy azt éreztem, hogy ezt még bőven lehetne folytatni és remélem, hogy lesz is folytatás. Talán a Jedi-növendék kötetek óta nem olvastam ilyen jó SW ifjúsági regényt. Akár kezdő SW olvasóknak is merem ajánlani. Ötös, bekerült a kedvencek közé.
Vissza az elejére
Doran Krotan
2017 február 01 szerda, 04:11
Regisztrált tag #1703
Regisztrált: 2016 augusztus 15 hétfő, 12:20
Üzenetek: 10
Nem egész egy hete olvastam el a könyvet, és nagyon tetszett.
Jó volt látni, hogy amit leírnak valamiről egy könyvbe, azt nem felejtik el később. Arra gondolok, hogy az Ilumot pont úgy bányásszák, ahogy a Gorse holdját az Új hajnalban. Tehát ebben biztos részt vett Denetrius Vidian.
A Halálcsillag egyébként miért nem pirosan lő?

Az még egy kicsit furcsa volt, hogy a Birodalomnak dolgozó Jenneth Pillar szinte semmit nem tett, ő már szerepelt máshol is?
Vissza az elejére
Goten56
2017 február 01 szerda, 10:11
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 564
Nem terveztem elolvasni, mert ez TCW folytatás, ráadásul még ifjúsági is, de annyian dicsérik, hogy talán teszek veke egy próbát.
Vissza az elejére
Revan
2017 február 02 csütörtök, 11:38
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 676
Jenneth Pillar: úgy tudom, hogy máshol még nem szerepelt.
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF