Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Nyilvántartási Központ :: Járművek

<< Előző téma | Következő téma >>
Halálcsillag
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
steery
2016 augusztus 17 szerda, 07:19
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 187
Minden, amit tudni lehet az egyes Halálcsillagokról. Kitől ered az ötlete a galaxisban? Kik tervezték? Kik építették meg? Kik és hogyan üzemeltették? Kik és hogyan pusztították el őket? Hogyan működtek? stb.

Kezdetnek kitettem egy megvalósíthatósági elemzést ide: cskh.atw.hu/erdekes/halalcsillag.html

[ Módosítva 2016 augusztus 17 szerda, 07:21 ]
Vissza az elejére
Kira
2016 augusztus 18 csütörtök, 08:53

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 852
Anno volt egy cikkünk a Halálcsillagról, bár a képek külső hivatkozások voltak, amiket azóta töröltek, így nem a legszebb látvány, de hát na. Igaz ez se sokat árul el. Asszem könyvből lett kimásolva a lényeg. Tessék:

[Linkelt tartalom]
Vissza az elejére
Weboldal
steery
2016 augusztus 18 csütörtök, 01:45
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 187
Ebből nem sok minden derül ki a Halálcsillag tényleges építésével és belső szerkezetével kapcsolatban.
A Halálcsillagot nem Tarkin álmodta meg. Amikor ő a projekthez került, már javában épült a szerkezet.
Még a vukipédiából is hiányzik, hogy a hangárokban hány csillagrombolót tud elszállítani (csak 4 cirkáló van megadva, ami édeskevés a Halálcsillag űrvédelméhez). Pedig szerintem legalább egy flottaköteléknek (5-6 csillagrombolónak) el kéne férnie benne.
A megadott 1400 AT-AT és ugyanennyi AT-ST mellett elfelejtették feltüntetni a lépegető szállító, nehéz Y-85-ösöket.
A Falcont nem a 3207-es, hanem a 327-es dokkba vontatták be.
Ha a vonónyaláb energiaterminálja 35 km-re van a magtól, akkor a felszíntől az még a 120 km-es átmérő esetén is legalább 25 km. Kérdés: Kenobi a barna fürdőköpenyében hogy jutott el odáig térkép nélkül, észrevétlenül? Meg vissza? Méghozzá gyorsan!
stb.
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF