Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Filmek :: Spin-off filmek

<< Előző téma | Következő téma >>
Rogue One: A Star Wars Story
Oldal:  1 2 3 4 5 6 [7]
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
Racer_X
2017 január 03 kedd, 08:18
Regisztrált tag #1807
Regisztrált: 2016 október 13 csütörtök, 09:21
Üzenetek: 45
Csak az általad felsorolt negatívumok miatt volt kisebb csalódás?
Vissza az elejére
LazacGalaxis
2017 január 04 szerda, 12:01
Regisztrált tag #668
Regisztrált: 2015 október 29 csütörtök, 10:11
Üzenetek: 12
Nagyjából igen. Nem ágyaz meg eléggé a legtöbb karakternek, mielőtt a lényeges cselekmény beindulna.
+ Hiányoztak az olyan hangulat teremtő jelenetek, mint amikor Luke kimegy a tatuini naplementét megnézni és felcsendülnek azok a bizonyos dallamok. Sajnos a zenén is érződik a kapkodás.

Azért remélem kijön itthon Blu-ray-en, mert
messze van egy rossz filmtől!
Vissza az elejére
steery
2017 január 04 szerda, 01:49
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 187
Így igaz. Ennek a filmnek nincs igazi hangulata. Nincs igazi zenéje sem, ami elengedhetetlen része a hangulat teremtésnek. Lényegében egy háborús dráma és tragédia az egész. És könnyen lehet, hogy a többi film is ilyen lesz majd, mert 1-2 év alatt akarják őket elkészíteni, nem hagyva elég időt maguknak a részletek kimunkálására, hogy művészi igényű legyen a végeredmény.
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 04 szerda, 03:48
Regisztrált tag #1807
Regisztrált: 2016 október 13 csütörtök, 09:21
Üzenetek: 45
Ez film direkt lett háborús dráma. A zeneszerző meg 4 hét alatt dobott össze egy komplett filmzenét. Nyilván az ep8 és a Han Solo film már nem ilyen lesz. De gondolom majd azokban is találni fogsz kivetni valót.
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2017 január 05 csütörtök, 09:51

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 269
@PAVideoStudio: Neked hogy tetszett a film?
Vissza az elejére
Goten56
2017 január 07 szombat, 12:29
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 565
A zene egész jó ahhoz képest hogy 4 hét alatt hozták össze.
Vissza az elejére
PAVideoStudio
2017 január 07 szombat, 04:29

Regisztrált tag #107
Regisztrált: 2013 április 09 kedd, 12:18
Üzenetek: 898
Gondolataim a Zsivány Egyes filmről

Röviden: nagyon jó lett.

Szerintem azt, mennyire beszippantott a film, tökéletesen lehet szemléltetni azzal, hogy a premierrel együtt 8 nap alatt hatszor (!) láttam – háromszor feliratosan, háromszor szinkronos 2D-ben.

Nem mondom, hogy a világ legjobb filmje, de 2016 filmje számomra. A Sith-ek bosszúja továbbra is a kedvencem, a legjobb a sorozatban, de a RO-nak van a legjobb befejezése.

A film eseményeit egy mondatban rendezi le az EP4 beúszó szövege, de annyira jól kibontották, mi, hogyan, miért történt, hogy azóta is keresem az állam. Ez kb annyira zseniális, mint hogy Timothy Zahn A Birodalom örököseiben csak mellékesen említette a Kirepülés tervet, amiről az infókat a későbbi regényeiben csepegtette, végül pedig olyan regényt írt belőle, hogy ihaj!

Teljesen mást érzek, mint Az ébredő Erő után, nem csalódtam, hasonlóra számítottam, de nem hittem volna, hogy meg merik lépni a drámát ekkora mértékben. Egyes jelenetek annyira durvák, hogy ide nem 12-es karika kellett volna. Nem is lepődtem meg, hogy a közelben ülő, az apukájával jött kisfiú sírva fakadt.

A film nagy erénye, hogy mindkét oldalt árnyalta. Nem minden lázadó a jóság, becsületesség, feddhetetlenség megtestesülése, ahogy nem mindenki a velejéig romlott, aki különböző okokból a Birodalmat szolgálja. (Aki regényeket olvas, az eddig is tudta.)

Nagyon humoros volt, mire már majdnem kiment az előző poén néző fejéből, jött az újabb, az egysoros beszólások nagyon pengék, K-2SO a legnagyobb arc. Az első megtekintés után ő lett a kedvencem a filmből, de a további nézésekkel csatlakozott hozzá Cassian, Jyn, Chirrut és Baze is.

A látvány szerintem magáért beszél, részletgazdag, a CGI-jal életre keltett szereplők valóságosnak érződtek. Az ócska partvisra emlékeztető hajú birodalminál a GCI-t – igaz, nem értek az ilyen technikához – tökéletesnek találtam, és az ismerősöm, aki nem tudott a CGI alkalmazásának miértjéről, észre se vette, nem akarta elhinni, amikor elmondtam neki, hogy mit látott valójában.

Az ébredő Erőnél már az első képkockától csak kapkodtam a fejem, hogy mi merre hány méter. Az a film első nézésre baromi gyors volt, aztán a következő négy megtekintés során (igen, több mint egy év alatt csak ennyiszer láttam) fokozatosan lelassult. Nos, a Rogue One tényleg lassan kezdődik, de ez kell ahhoz, hogy megismerjük Ersóékat, és közelebbi kapcsolatba kerülhessük a későbbiekben Jynnel, aki esendősége, átlagossága miatt jobban bejön, mint a még csak egy filmből megismert Rey. A Wobanitól pedig felgyorsul, első nézésre is befogadható, emészthető tempóval, ami néhol lassul ugyan, de feszes marad a végéig, ahol azt éreztem, hogy nemsokára szétrobbannak az ereim a nyomástól.

A Michael Giacchino által 4 hét alatt szerzett zene nem éri el John Williams szintjét, de mindegyik számban vannak fülbemászó és ott is ragadó dallamok. Kedvenceim: When has become now eleje, Rogue One, Scrambling the Rebel Fleet közepe-vége, The Mater Switch, Hope, Jyn Erso & Hope Suit, The Imperial Suite.

Az easter-egg-ektől magam alá csináltam, sokat sikerült első két nézéskor észrevennem.

Ja, szóval nekem rettenetesen bejön a film, drámai, héroszi, zsivány, megható, fordulatos, izgalmas, a karakterek érdekesek, annyit tudunk meg róluk amennyi a filmhez kell, de azért remélem, hogy a későbbiekben regényekben is találkozhatok velük, nem csak a képes enciklopédiában, amit jelen sorok írásakor még csak átlapoztam, de hamarosan alaposabban is szemügyre veszem.

Annak ellenére, hogy a nem-Star Wars-rajongók körében önálló Star Wars-filmként terjed, azoknak nem ajánlanám, akik szó szerint semmit nem tudnak erről az univerzumról, max. Darth Vader, Csubakka, Han Solo létezését, azoknak egy jó háborús dráma lehet.

Alább még néhány gondolat (kezdés, szinkron, stb.) a biztonság kedvéért spoiler mögött:

Spoiler:

[ Módosítva 2017 január 07 szombat, 06:34 ]
Vissza az elejére
Weboldal
steery
2017 március 22 szerda, 11:57
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 187
Újra megnéztem a filmet és kapásból 44 db logikai hibát és forgatási bakit vettem észre benne, amiket össze is írtam. De még nem közlöm őket, mert még meg fogom párszor nézni, hátha találok újabbakat.
Vissza az elejére
mgabor27
2017 március 23 csütörtök, 08:24
Regisztrált tag #988
Regisztrált: 2015 november 22 vasárnap, 11:12
Üzenetek: 63
Nem semmi vagy, hallod

Nekem momentán nagyon tetszett, teljesen éreztem azt a hangulatot, amit egy nem a fő sztori vonalon mozgó SW történetnél szoktam a képregényekben, könyvekben. Szóval piros pont a készítőknek. A Han Solo filmmel nem vagyok ennyire bizakodó, bár a karakterért sem vagyok annyira oda, lehet csak azért... Ne legyen igazam!
Vissza az elejére
Oldal:  1 2 3 4 5 6 [7]  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF