Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Nyilvántartási Központ :: Személyek

<< Előző téma | Következő téma >>
SPOILER TÉMA: Kylo Ren
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
PAVideoStudio
2015 december 23 szerda, 10:33

Regisztrált tag #107
Regisztrált: 2013 április 09 kedd, 12:18
Üzenetek: 922
Spoileres téma Kylo Renről, a Star Wars: Az ébredő Erő c. film egyik szereplőjéről.
Ebben a fórumban nem kell spoiler kapcsolót használni, így aki nem látta a filmet csak saját felelősségre olvasson bele.
Vissza az elejére
Weboldal
PAVideoStudio
2015 december 23 szerda, 10:52

Regisztrált tag #107
A Ren lovagjainak a tagja, Snoke tanítványa, durván használja az Erőt (megállított lézersugár, lefogja Reyt). Sztem a Ben név nem illik hozzá, az EU-ban anno jobb helyre került ez a név, Han nem sokáig ismerte Obit, és Leia se nagyon ismerhette, csak hallomásból. Nagyon kíváncsi vagyok, Kylo honnan hallott Reyről. Sztem van köztük vmi (na nem az ), mert elég hevesen reagált, amikor megtudta, hogy a droidnak segítője is akadt egy lány személyében.
Vissza az elejére
Weboldal
Darth Law
2015 december 23 szerda, 11:34

Regisztrált tag #440
Regisztrált: 2015 január 17 szombat, 03:27
Üzenetek: 267
Nagyon nagy lehetőség van a karakterben, remélem megfelelően fogják használni a későbbi filmekben is. Nekem amúgy nagyon bejött ez a Vader nyomában járni akaró elmebeteg, aki tudja, hogy közelébe sincs a nagypapinak, de minden pillanatban igyekszik közeledni. Kíváncsi vagyok, hogy most, hogy az apja halott, mennyire tudja átadni magát a sötét oldal hatalmának.
Vissza az elejére
Darth Law
2015 december 28 hétfő, 01:34

Regisztrált tag #440
Most olvastam Az Ébredő Erő képes útmutatóban:

"Kylo Ren szokatlan fénykardja egy ősi modell évezredekkel ezelőttről, a Malachor pusztulása körüli időkből."

Akkor ezek szerint a Malachor kánonba került, ahogy a pusztulása is, bár a pusztulás oka változhatott, erről nem írnak sem a könyvben, sem a neten.
Vissza az elejére
Kira
2015 december 28 hétfő, 01:57

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 858
Már régebben is kánon volt. A pusztulást nem tudom, de maga a bolygó igen, a Clone wars is és a Commander játék is említi.

Kylo Renbe én egyelőre semmit nem látok. Amit furának tartok, hogy a világos oldalnak is lenne csábító hatása?

"Érzem, ahogy szólít a fény." Mondja egy helyen Kylo... ezt én kissé hülyeségnek tartom. Már csak ha kiakarjuk vetíteni kis világunkra... igen, olyan van, hogy az embert csábítja a bűnbe esés, a rossz felé húzás, mert az a könnyebbik út. A fény és a világosság nehezen járható, az senkit nem fog csábítani semmivel. Magadnak kell választanod és nem pedig hagynod hogy elragadjon, mint a sötétség.

Ha a Star Wars-ra akarom kivetíteni, akkor eddig nem volt ilyen. Se az EU-ban se a filmek, sem sehol. Vissza lehet térni a sötétségből igen, lásd Vader, stb... de ehhez általában olyan erejű eseménynek kell történnie, ami megtöri a sötétséget. A Fény (álá világos oldal) csak úgy nem fog csábítani magától.
Vissza az elejére
Weboldal
PAVideoStudio
2015 december 28 hétfő, 02:11

Regisztrált tag #107
Sztem a hídon kamuzott, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz, hogy csökkenjen a távolság, amit a penge át tud hidalni.
Vissza az elejére
Weboldal
Darth Law
2015 december 28 hétfő, 02:14

Regisztrált tag #440
Lehet, hogy Ren azért állt át, mert hasonlítani akar a nagyapjára. De lehet, hogy valójában neki nem azt az utat jelölte ki az Erő, mint amin jár, ezért az Erő igyekszik őt visszavezetni arra az ösvényre, amin járnia kéne. Én legalábbis így értelmeztem.
Vissza az elejére
steery
2015 december 28 hétfő, 04:29
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 213
Ha az erő világos és sötét oldala egymás ellentét párja, akkor a csábításnak oda-vissza működnie kell. Különben nincs egyensúlyban az univerzum. Ha csak a sötét oldal csábító, a világos nem, akkor idővel tele lesz a galaxis Sithekkel és a Jedik elfogynak.
Vissza az elejére
laszlostarwars
2016 augusztus 17 szerda, 01:17
Regisztrált tag #497
Regisztrált: 2015 április 17 péntek, 09:02
Üzenetek: 21
Nem tudom mennyire hülyeség, de én azonnal megvettem magam vele.

Szóval, én keveslem ezt a 3 részt egy új trilógiához. Ha belegondolunk, még alig tudunk valamit, de kb 4 óra "játékidő" múlva vége az egész trilógiának. Ezért simán beletennék utána még újabb 3 részt. De hogy jön ide Kylo Ren?

A 7. 8. 9. részben válik tanítványból mesterré. A 9.részben megöli Snoke-t és sith nagyúr lesz. Ő lesz a 10. 11. 12. rész sith nagyura.

A 9. részben megöli Snoke-t és elfoglalja a helyét. Ezt ki lehet színesíteni, hogy a 8. részben elkezd kutatni Snoke mögött (ha ő nem sith) a sith ereklyék után.

A 10.résztől ő lesz a Sith nagyúr, és mehet egy újabb trilógia.
Vissza az elejére
laszlostarwars
2016 augusztus 17 szerda, 01:18
Regisztrált tag #497
És jó átmenet lehetne, hogyan lett egy gyenge idegbajos sírós gyerekből egy sith nagyúr. Persze ilyen merész húzást úgysem mer meghúzni a Disney. Meg felmerül a kérdés, akkor Rey és Finn karakterét hogy viszik 6 részen át.

Persze mivel a 9.résznek "happy end" befejezés kell, simán lehet, hogy megöli Snoke-t, kicsit harcolgat Luke bácsival majd elmenekül a peremvidékre. A 10.részben pedig 10-15 év elteltével visszatér Sith nagyúrként egy fiatal tanítvánnyal, hogy szembeszálljanak a feltámadt jedirenddel.

ui: olyan kár, hogy nem én írom a forgatókönyvet. haha

[ Módosítva 2016 augusztus 17 szerda, 01:21 ]
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2016 augusztus 17 szerda, 01:39

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 286
Most ugye felmerül a kérdés, hogy akarnak-e 4. trilógiát készíteni. És ha a mostani években eldöntik, hogy lesz 4. trilógia, akkor szerintem minden esély megvan arra, hogy a 9. rész ne happy enddel záruljon. A Sith-ek bosszúja is darkosan zárult, a sorminta alapján ezzel is így kellene lennie. Most az ebben a szép, hogy nem tudjuk, hová vezet az egész sztori, míg az előzményeknél valahol tudtuk, hogy a fő szálak merre futnak és hol varródnak el. Csak a készítőkön múlik, hogy most hogyan is lesz a cselekmény folyása.
Amúgy meg szerintem Kylo Ren rendben volt a 7. részben, a film második felétől kicsit mintha vesztene a tekintélyéből, de jól összerakták őt.

[ Módosítva 2016 augusztus 17 szerda, 01:40 ]
Vissza az elejére
laszlostarwars
2016 augusztus 17 szerda, 02:04
Regisztrált tag #497
Közhely, de Lukas filmje azért volt sikeres, mert mertek újat alkotni. Remélem felismerik ezt. Számomra nagy rejtély, hogy fognak 4 órába belezsúfolni egy egész trilógiát, mert a 7.rész csak egy felvezető volt.

Teljesen új lenne, ha bemutatnák hogyan lesz egy labilis, önmagára is veszélyes emberből egy sith mester. És hogy végül mi lesz a végzete?
Sidious agyafúrt volt, keveset harcolt, inkább szóra a villámokat és taktikázott, taktikázott, taktikázott. Ezzel ellentétben Ren simán lehetne egy harcosabb sith, akinek mint sith mester az lesz a végzete, hogy nem gondolkdott, hanem harcolt. Így 1-1,5 rész alatt elbukhatna Sith mesterként.

De ha most megint újraírják a 4.5.6. ot, az nem lesz maradandó.

[ Módosítva 2016 augusztus 17 szerda, 02:12 ]
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2016 augusztus 17 szerda, 02:16

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 286
Az utolsó gondolatoddal teljesen egyetértek.
De egy trilógia nem 4 órából áll, hanem inkább 7-ből. És Kylo Ren nem Sith, a Sith-ek kihaltak a 6. részben, mert ez volt a prófécia. Csak ismételni tudom, hogy nem tudjuk, mi lesz a sorsa, nem garantált, hogy a sötét oldalon marad, de az sem, ha nem. Én azt gondolom, hogy ha nem tér át, akkor is lehetne új irányba vinni ezt az egész sötét oldali filozófiát. És reménykedem benne, hogy így lesz.
Vissza az elejére
laszlostarwars
2016 augusztus 17 szerda, 04:56
Regisztrált tag #497
Nekem ha valaki a sötét oldalt használja az egyenlő a Sith-el. Elfogadok bármilyen trilógiát, történetet, de az én StarWars világom alapja az, hogy a gonosz az sith.
Kíváncsi leszek Snoke kilétére, de nagyon meg kell magyarázniuk, hogy elfogadjam a "nem sith" gonoszt.
Vissza az elejére
Revan
2016 augusztus 20 szombat, 11:55
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 764
Szerintem meg már az elmúlt éveben elkezdtek elmenni abba az irányba, hogy nem csak a Jedik és Sithek vannak.
Vissza az elejére
SonOfMurglak
2016 augusztus 20 szombat, 09:43

Regisztrált tag #345
Regisztrált: 2014 március 09 vasárnap, 08:08
Üzenetek: 96
Igen, és ez valahol logikus is, hiszen ha csak a mi bolygónkat vesszük, itt is a nagy világvallások is rengeteg felekezetre szakadtak. Teljesen érthető, hogy egy galaxisban többféle Erő-használó kultusz/vallás/filozófia alakul ki.
Vissza az elejére
TheChosenOne
2016 október 18 kedd, 06:16
Regisztrált tag #1272
Regisztrált: 2016 január 25 hétfő, 10:04
Üzenetek: 1
Ide is beteszem már ezt a Kylo Ren analízist. Tele van kiváló meglátással. Érdekfeszítő, intelligens prezentációja a karakternek, néhány remek párhuzammal:
[Linkelt tartalom]

Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF