Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Szóval Jedi akarsz lenni?
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
Kira
2015 november 04 szerda, 08:19

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 858
Adatlap: Szóval Jedi akarsz lenni?

A "Szóval Jedi akarsz lenni?" egy ifjúsági regény, melyet Adam Gidwitz írt és a Disney-Lucasfilm Press adott ki 2015 szeptember 22-én és amely része az eredeti trilógiát feldolgozó ifjúsági regénysorozatnak.

[ Módosítva 2015 november 04 szerda, 08:19 ]
Vissza az elejére
Weboldal
Kira
2015 december 29 kedd, 11:01

Regisztrált tag #1
Szóval; az első rész pozitív kritikája után, ezt a könyvet, valahová a Darth Vader Kesztyűje környékére tudnám tenni... egy könyv, ami első második személyben lett megírva, miközben az író folyamatosan megszólít "TÉGED", mint főszereplőt, vagy olyat ír, hogy a következő részt kihagyja, mert az túl nyálas neked és túl fiatal vagy hozzá... eközben a fejezetek között Jedi leckék leírásai vannak, amik persze megint kivannak vetítve rád, mint emberre, hogy a szobádban állj féllábon és a többi. Érdekességnek oké, de többször nem fogom elolvasni... a polcon jól mutat, ennyi.
Vissza az elejére
Weboldal
Darth Law
2015 december 29 kedd, 12:21

Regisztrált tag #440
Regisztrált: 2015 január 17 szombat, 03:27
Üzenetek: 267
Reméltem, hogy nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel. Amilyen jó volt a Hercegnős, olyan rossz volt ez... el is ment a kedvem a 3. rész elolvasásától (majd talán később... lehet megvárom a kritikád, Kira! )

Szerintetek idővel az előzmények is megkapják a maguk ifjúsági változatukat?

[ Módosítva 2015 december 29 kedd, 12:23 ]
Vissza az elejére
Kira
2015 december 29 kedd, 12:43

Regisztrált tag #1
Hát remélem, hogy azok jobbak lesznek
Most Utóhatást olvasom, szóval a 3-ik rész még várat magára, de bele se olvastam eddig még, hogy az milyen szellemben lett megírva. Remélem nem így, mert ezt szenvedés volt végig olvasni.
Vissza az elejére
Weboldal
steery
2016 január 30 szombat, 09:46
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 213
A könyvesboltban belenéztem, több helyen beleolvastam és totál kiakadtam attól, hogy ilyen hülyeségeket írkál benne a szerző, hogy "túl fiatal vagy hozzá", meg "kihagyom a nyálas részeket". Ezzel ledegradálja az olvasót, gyakorlatilag kis hülyének állítva be a célközönséget. Szóval gyorsan ott is hagytam a boltban, sajnálva rá egy lyukas tízfillérest is.
Vissza az elejére
harsak
2016 április 21 csütörtök, 10:03
Regisztrált tag #527
Regisztrált: 2015 július 03 péntek, 02:46
Üzenetek: 32
De nem tudom ezt a könyvet hova tenni:
A bevezető kissé elgondolkodtató volt bár csak részben helytálló.
Az E2-es írásmód alapjáraton tetszett, és a két 'foltozás' is a Dagobah-ról.
A festményszerű rajzok szépek, a rajzok hol igen hol nagyon vázlatszerűek, kevés esetben rossz helyen találhatóak (pl. 1-2 oldallal előrébb mint az esemény maga).
A leckékkel sem tudtam mit kezdeni. Feltehetőleg sokkal fiatalabbaknak vannak ezek kitalálva, de akkor miközben ezt olvassa, lehetetlen kivitelezni. Pláne a csukd be a szemed de közben olvasd jellegűt… Az meg ha annyira fiatalnak van írva, hogy felolvassa a szülő neki, egy csomó kifejezést kikukázna, pl. amitől tényleg a falra másztam: „ Úgy beszél mint egy angol lakáj akinek bevág az alsónadrágja.”
És mik ezek a ”bocs most ezt kihagyom mert nem érdekel" részek?
R2 csipogásának jelentése megintcsak egy rossz ötlet volt.
Kevés nekem, és pláne az a fájó, hogy pont a Birodalom Visszavág-ot 'gyengítették' ennyire.

[ Módosítva 2016 április 22 péntek, 02:22 ]
Vissza az elejére
THX-1990
2016 augusztus 27 szombat, 04:19
Regisztrált tag #997
Regisztrált: 2015 november 24 kedd, 10:35
Üzenetek: 33
Vissza az elejére
PAVideoStudio
2016 augusztus 27 szombat, 08:55

Regisztrált tag #107
Regisztrált: 2013 április 09 kedd, 12:18
Üzenetek: 922
Mi történt a kezeddel? Eltörted?

A hátoldalon levő kis képecske a Jedi Rend szimbóluma: [Linkelt tartalom]

A jobb oldali kinyomtatott képek milyen funkciót töltenek be?
Vissza az elejére
Weboldal
THX-1990
2016 augusztus 27 szombat, 09:19
Regisztrált tag #997
Regisztrált: 2015 november 24 kedd, 10:35
Üzenetek: 33
Válasz: lehetséges ínhüvely v. csonthártya gyulladás. De csak midiklorián hiányom van...

Köszönöm a választ.

Válasz: igyekszek majd egyfajta egységes könyv-vélemény-elemzés stílust felépíteni a videóimban. Ez most eléggé képlékeny, egyenlőre ennek a része...

Köszi az érdeklődést, igazán jól esik, mikor a Birodalom az ember nyakán van...
Vissza az elejére
Racer_X
2017 január 10 kedd, 08:29
Regisztrált tag #1807
Regisztrált: 2016 október 13 csütörtök, 09:21
Üzenetek: 100
Tudom hogy ifjúsági regény, de én kiakadtam rajta. Tényleg ótvar. Azt hittem a Jedik örököse rossz. Na de ez? Kb minden 4-5. mondat kizökkent a sztoriból. Vegyük a narancssárga ruhát, vagy hogy C-3PO egy angol lakáj. Remélem erre az íróra nem bíznak több SW regényt.
Vissza az elejére
steery
2017 január 12 csütörtök, 01:28
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 213
A szerző megpróbálta 6-8 éves gyerekek számára átírni a Star Wars irodalom talán legdrámaibb és legjobb történetét, A birodalom visszavágot. Az egyes fejezetek közé pedig Jedi padawanoknak szánt rövid kiképző leckéket rakott be, különféle egyszerű utasításokkal. Az eredmény meglehetősen felemás, ízlésficamos és erősen megkérdőjelezhető minőségű, illetve értelmű lett. Ráadásul több helyen eltérnek a leírtak a filmbeli, illetve regénybeli eseményektől. Kihagy egyes dolgokat, beletesz oda nem illő, új dolgokat, megpróbál elbagatelizálni egyes dolgokat, másokat pedig kihangsúlyoz, átértelmez vagy elront. Nekem ez az egész egyáltalán nem tetszett és fogadni mernék, hogy a gyerekek nagy többségének sem igen jön be. Sajnálatos, hogy megszületett ez a mű és még sajnálatosabb, hogy kiadták, ráadásul mesebeli összegért. Mert a papír megérdelmelte volna, hogy valami nemesebb célra használják föl, nem beszélve a festékről.

[ Módosítva 2017 február 06 hétfő, 07:47 ]
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF