Fórumok
STAR WARS Media.Hu - HírPortál :: Fórumok :: STARWARSMedia.Hu - Média Központ :: Könyvek

<< Előző téma | Következő téma >>
Mozgó célpont - Leia hercegnő kalandja
Moderátorok: Kira, Vegi, Attila, PAVideoStudio
Szerző Üzenet
Kira
2015 október 12 hétfő, 09:30

Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő, 06:24
Üzenetek: 858
Adatlap: Mozgó célpont - Leia hercegnő kalandja

A Mozgó célpont - Leia hercegnő kalandja egy ifjúsági regény, amely a Journey to Star Wars: The Force Awakens projekt részeként jelent meg 2015 szeptember 4-én. A könyvet Cecil Castellucci és Jason Fry írta, követve Leia Organa kalandjait a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér eseményei között.

Az ifjúsági regény 2015 október 15-én jelent meg Magyarországon.
Vissza az elejére
Weboldal
Kira
2015 november 17 kedd, 06:48

Regisztrált tag #1
A könyv az ébredő Erőnél kezdődik és információkat tartalmaz ahhoz, tetszik hogy egyfajta visszaemlékezés a sztori. A könyv kivitelezése szerintem nagyon jó lett a sok kép ellenére is, szép a borítás. Eddig 2 ifjúsági könyvből 2 nyert. Úgy látszik a Disney csak tudja mit csinál.

[ Módosítva 2015 november 17 kedd, 06:49 ]
Vissza az elejére
Weboldal
owokaleyo1992
2015 november 17 kedd, 07:10

Regisztrált tag #268
Regisztrált: 2013 szeptember 12 csütörtök, 12:44
Üzenetek: 286
Hmmm, itt is vannak képek? Milyen minőségűek? Gondolom csak nem olyanok, mint a Jedi-herceg sorozatnál...
Vissza az elejére
Kira
2015 november 17 kedd, 07:44

Regisztrált tag #1
Majd fotózok holnap egy párat belőlük, de teljesen jó minőségűek.
Vissza az elejére
Weboldal
Goten56
2015 november 20 péntek, 11:35
Regisztrált tag #317
Regisztrált: 2013 december 17 kedd, 08:31
Üzenetek: 574
Ez a könyv mennyire jó? Megéri az árát?
Vissza az elejére
Revan
2015 november 21 szombat, 01:05
Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2013 február 14 csütörtök, 11:18
Üzenetek: 764
Gondolom nem túl sok infó van belőle az új filmről.
Vissza az elejére
Kira
2015 november 21 szombat, 01:57

Regisztrált tag #1
Nem valóban nem, inkább időben vagyunk ott a prológusban
Az árát megéri e? Nem tudom, nem fogok mások helyett nyilatkozni... nekem megérte. A sztori nem egy eget rengető, lényegében a második Halálcsillag elleni támadás elterelő akciójáról szól. A kivitelezés nagyon szép, valószínűleg ennek köszönheti az árát is.
Vissza az elejére
Weboldal
Vladek
2015 november 21 szombat, 10:42
Regisztrált tag #375
Regisztrált: 2014 június 22 vasárnap, 12:11
Üzenetek: 54
Én még nem kezdtem bele, de az árát mindenképpen megéri, legalábbis előrendelve. Nem tudom, hogy éri meg ez a Librinek, de 2000 Ft-ért vettem a 3500-as könyvet, ingyenes szállítással, szóval szerintem jó vétel.
Vissza az elejére
harsak
2015 november 27 péntek, 01:13
Regisztrált tag #527
Regisztrált: 2015 július 03 péntek, 02:46
Üzenetek: 32
kis szösszenetem: Ifjúsági kategóriában megállja a helyét, de érdemes nem nagy elvárásokkal nekiesni.
Történetünk az új film idejében kezdődik ahol Leia egy újonnan megjelenő karakternek meséli el a történetét.
A karakterek színesek annyira amennyire ~260 (minusz jópár a fejezetvégi kihagyott féloldalak és a pár rajz miatt) megengedi.
Egyszer-kétszer tényleg gyerekes, pl. a szuperjeladó szónál nem tudtam sírjak-e vagy nevessek, sem 1-2 indokolatlan cselekedetnél, viszont azért a vége már komolyabbra sikerült. Egy nap alatt olvasható és egész könnyed kis olvasmány. Egyszer lehet, hogy érdemes átpörgetni, de nem veszít sokat az ember ha skippeli.
Vissza az elejére
steery
2016 november 07 hétfő, 03:23
Regisztrált tag #864
Regisztrált: 2015 november 04 szerda, 08:22
Üzenetek: 213
Igazi csapnivaló, dilettáns történet ez, amit két olyan ember írt, akik ugyan lelkesek, de sajnos nem ismerik az SWU-t és nem néztek utána egy csomó fontos részletnek, továbbá nem értenek a műszaki dolgokhoz sem. Mindezek mellett az csupán mellékes probléma, hogy a fordító sem állt a helyzet magaslatán, mert olyan butaságokat olvashatunk a könyvben, mint spirálugrató (nem inkább hiperűrugró?), blokádtörő (ez nem hajótípus, hanem tulajdonság!) vagy a denevérszárnyú birodalmi komp (biztos a Batmantól lopták).

A történet lényege egyébként az, hogy Leia javasol egy piciny elterelő hadműveletet, ami galaktikus méretekben jelentéktelen, hisz a legjobb esetben is csak egyetlen szektor birodalmi erőit kötheti le egy rövidke időre, majd a következményeket látva vissza akar táncolni. Azaz nem gondolkodott előre, ahogy a felkelő vezérkar sem, amikor engedélyezték a taktikailag és stratégiailag egyaránt ostoba akciót. Az nem elterelő hadművelet, hogy egy távoli szektorban lekötnek két csillagrombolót néhány napra és az egyiket sikerül megsemmisíteniük. Miközben a birodalomnak van vagy 25.000 csillagrombolója szétszórva a galaxisban, ezernyi szektorban.

Súlyosbítja a helyzetet, hogy Leia csapatának tagjai igazi amatőrök, sőt idióták, akik se rendes kiképzést nem kaptak, se elég eszük nincs ahhoz a melóhoz, amit csinálnak. Így nem csoda, hogy végigbénázzák a küldetést. Náluk bénábbak már csak a birodalmiak, akik meg először képtelenek elfogni őket, majd mikor ez mégis sikerül, simán hagyják megszökni a lázadókat a börtönblokkból, majd a csillagromboló fedélzetéről.
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2016 november 07 hétfő, 05:12

Regisztrált tag #268
Ugyan nem olvastam a könyvet, de szerintem az általad felsorolt fordítások megállják a helyüket. A blokádtörőt, vagy a CR90-es koréliai korvett másik kifejezését már korábban is használták a fordítók, ami a blockade runnerből eredt.
A denevérszárnyú birodalmi komp sem vészes szerintem, főleg ha angolul is ez van megadva vagy olyan a kifejezés, amit nem lehet szó szerint, vagy pontosan lefordítani. Bár a spirálugratóról elképzelésem sincs, hogy mi lehet.
Vissza az elejére
steery
2016 november 07 hétfő, 11:38
Regisztrált tag #864
Igen, tudom, hogy honnan ered a blokádtörő kifejezés, de a szövegkörnyezetben akkor sem éreztem odavalónak a használatát. Az egész írásra jellemző az összecsapott fogalmazás és a kurtaság. Mintha utólag megvágták volna a fejezeteket, hogy kellően rövid legyen az egész.
Vissza az elejére
SonOfMurglak
2016 november 14 hétfő, 02:50

Regisztrált tag #345
Regisztrált: 2014 március 09 vasárnap, 08:08
Üzenetek: 96
Szerintem ebből az "Ébredő Erő hajnala" trilógiából ez volt a legjobb. a másik kettő jellegtelen epizód volt csak, ez legalább hozzáadott a trilógia történéseihez.
Vissza az elejére
steery
2016 november 15 kedd, 01:42
Regisztrált tag #864
Megfigyelhető ezeknél a történeteknél és úgy általában a legtöbb SW műnél, hogy a szerzők félnek hozzányúlni a témához és pláne félnek hozzáadni valamit, pláne fontos mondandót a műveikhez. Vagy azért, mert buták és nem gondolkodnak vagy azért, mert a Düzni nem engedi őket kibontakozni. És ez igencsak hazavágja az egészet.
Nyomát sem látom már évek óta annak, hogy megpróbálnák közös nevezőre hozni az újabb történeteket, összefüggéseket és konzisztens eseményrendet kialakítani. Így egy nagy összevisszaság az egész, tele belső ellentmondásokkal.
Vissza az elejére
owokaleyo1992
2017 október 11 szerda, 07:07

Regisztrált tag #268
Kiolvastam, nem rossz kis könyv, de a vége kiábrándító és hiábavalóvá teszi az egészet. Már nem Leia jelleme miatt kiábrándító, mert ő ebben is úgy viselkedik, ahogy az tőle elvárható, de ha így "megfutamodik" és lelövi a poént, akkor a küldetés lényegét veszíti, amire direkt ki volt hegyezve. Ez könyv és történet szempontjából nesze semmi, fogd meg jól sztori, semmivel nem vagyunk előrébb vele. A másik, hogy ez nem is egy "Felvezetés Az ébredő Erőhöz", hanem inkább félrevezetés, egyáltalán nem ismerünk meg kulcsfontosságú dolgokat a filmhez, apróbb kapcsolódási pontokat csupán, de azok legalább kellemesek.
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF